0(216)606-25-26
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mikro Yazılım İstanbul Bayi

22 Aralık 2021
Mikro Yazılım İstanbul Bayi

Mikro Yazılım İstanbul Bayi

Mikro Yazılım şirketi 1988 yılında kurulmuş olup uzun süredir geniş ürün yelpazesi ile hizmet veren bir yazılım şirketidir. Firma iş süreci içerisinde kullanıcılarına uygun çözüm üretimleri gerçekleştirerek ilerlemeler sağlamıştır. Aynı zamanda müşterilerin memnuniyeti son derece ön planda tutularak ilerlemeler sürdürülüyor. Her sektörden küçük, orta büyük demeden birçok firmaya ihtiyaçları kapsamında özel fonksiyonel yazılımlar üretmektedir.

Şirket hizmet kapsamlarına özellikle de İstanbul üzerinden daha geniş bir şekilde devam etmektedir. Mikro İstanbul hizmetleri kapsamında Türkiye’nin her noktasına ulaşım sağlıyor. Firma hakkında bir diğer önemli detaylardan biri de 2017 yılında Turkven ve Earlybird Venture Capital üzerinden önemli yatırımlar almayı başarmıştır.

2018 yılına geldiğinde ise mali müşavirlerin hayatlarını oldukça kolay bir hale getirecek sistem uygulaması devreye sokmuştur. KOBİ’ler için muhasebe ve ticari yazılım programlarına yer vermeye başlamıştır. Bunu da Zirve Yazılım ile birlikte 2019 yılında küçük işletmeler için ön muhasebenin internet üzerinden kolayca yapıldığını kanıtlamıştır. Bunun için de paraşüt uygulamasını kullanmıştır. Özellikle Mikro Yazılım şirketi Paraşüt kullanımıyla birlikte yükselişe geçmeyi başarmıştır.

Firma üzerinden geniş çaplı hizmetlere İstanbul gibi metropol bir şehir üzerinden kolayca ulaşmaya ne dersiniz? Mikro Yazılım şirketi İstanbul bayisi sayesinde artık her kola kolayca ulaşım sağlıyor. Ana merkez işlevinde ilerlemelerine devam etmektedir. Bu sayede çalışmalarda son derece kaliteli bir ilerleyişe sahiptir. Çünkü bildiğiniz üzere Türkiye üzerinde ticaretin büyük bir kısmı İstanbul’dan geçer. Büyük, küçük demeden her firmanın muhasebe ve finans alanı vardır.

Yatırımlarda gün geçtikçe artış gösteriyor. Hal böyle olunca Mikro Yazılım Şirketi İstanbul üzerinden daha kapsamlı bir şekilde hizmet verir. Çünkü yatırımlar arttıkça, finansal işlemler büyüdükçe kafa karışıklığı daha da çoğalmaya başlayacaktır. Belli yazılım ve programların kullanılması ise sizler için zaman tasarrufu elde etmenize ön ayak olacaktır. Böylece hesaplama ile kaybedeceğiniz zamanları şirketinizin büyümesi için neler yapmanız gerektiğine odaklanarak ilerleme göstereceksiniz.

Mikro Yazılım ve Kaynaksoft Ortaklığı

Mikro Yazılım şirketi bünyesinde birçok ortak barındırmaktadır. Bu şirketlerden biri de Kaynaksoft firmasıdır. Mikro İstanbul ile uzun zamandır iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Kaynaksoft Bilişim Teknolojileri şirketi de ilk olarak 2012 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. Daha sonrasında ise 2019 yılında kurumsal kimliğe bürünmüştür.

Kaynaksoft şirketi de Mikro Yazılım şirketi gibi müşteri odaklı çalışmalara yer vererek ilerleme sağlar. Müşterilerin talepleri son derece önemlidir. Bu doğrultuda değişimlere giderek kendine level atlatır. Oldukça dinamik ve alanında uzman ekip arkadaşlarına sahiptir. Firma özellikle de Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) sistemleri üzerinden geniş bir hizmet alanına sahiptir.

Tüm bu süreçleri Mikro Yazılım Şirketiyle beraber yürütür. Bu ortaklık içerisinde ise sizlere 4 farklı programlama hizmetiyle karşınıza çıkar. Bunlar:

 • Mikro Run
 • Mikro Jump
 • Mikro Fly
 • Mikro Müşavir

Paketlerine yer verilmektedir. Tüm bu hizmetlerin detaylarına aşağıdaki yazıların devamında erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca şunu da belirtmek isteriz ki kaynaksoft Şirketi sizler için oldukça makul fiyatlardan tüm bu yazılımların hizmetlerini aktif olarak sağlamaya devam ediyor.

Mikro Run ile Esnaf, Serbest Meslek Sahibi ve Küçük İşletmelere E-Dönüşüm Paketi!

Öncelikle Mikro İstanbul ve Kaynaksoft firmasının ortaklık sağladığı programlardan biri de Mikro Run’dır. Eğer bir işletme sahibi iseniz ve büyümek için can atıyorsanız sizler için doğru adres olacaktır. Bildiğiniz üzere büyümek son derece son zamanlarda dürüst olmak gerekirse zor bir işleyişe sahip. Bunun için çok geniş bir zaman kitlesine sahip olmanız gerekiyor. Ancak ticari işleyişleriniz bu zamanın önüne geçiyorsa endişelenmeyin.

Artık Mikro Run kullanımıyla herhangi bir gecikme yaşanmadan sistemlerle birlikte uygulamalar yardımcı olacaktır. Kısacası zamandan tasarruf ile yola başlayacaksınız ve şirketteki ilerlemeler hakkında düşünmeye daha çok zaman ayıracaksınız. Kısacası tasarım planlaması yapabileceksiniz.

Öncelikle program hakkında sizlere şunları söylemek mümkündür:

 • Kolay kullanım sağlar
 • Yalın bir menüye sahiptir. Yani ara yüzler oldukça sadedir.
 • 64 MB ücretsiz yedekleme kotanız mevcuttur
 • E-dönüşüm modüllerini içerir
 • 1 yıl geçerli 300 kontör hizmetiniz mevcuttur (Belli dönemlerde yükselebilmektedir.)

Üstelik bu programa sahip olan kullanıcılar e-Fatura, e-Arşiv, e-İrsaliye, e-Mutabakat, e-SMM çözümlerine de ücretsiz bir şekilde erişim sağlayabilirler.

Mikro Run sayesinde satışlarınızı, ödemelerinizi ve tüm ticari ilerleyişlerinizi yönetmeye başlayın. En önemlisi bu yazılım sayesinde Finansal durumunuzu yakından görürsünüz. İlerleyen süreçlerde kötü bir durumla karşılaşmazsınız. Tüm bunların önüne geçer. Böylece tedbirinizi almanıza yardımcı olacaktır. Üstelik Mikro Run uygulamasını ayda çok cüzi rakamlara kiralamanız mümkündür. İş ortağı Kaynaksoft üzerinden fiyat alarak hizmet gerekli bilgilere erişim sağlayabilirsiniz.

Mikro Run Kiralama Modeli Nedir?

Öncelikle Kaynaksoft, Mikro Yazılım ile birlikte sürdürmüş olduğu bu süreçte kullanıcılarına belli bir kiralama modeli sunuyor. Bu model içerisinde:

 • Yazılımlarınız mevzuata tamamen uygun olarak şekillenir. En güncel sürümü kullanırsınız. Bunun için yeni versiyonlara ek bedel ödemesi yapmazsınız.
 • İş görüşmelerinizi de en güncel şekilde ş yapış modelleri ile birlikte yönetme imkanınız olacaktır. Kısacası sizlere daima pratiklik kazandıracaktır.
 • Sizler için çok daha etkili bir fayda ve maliyet hesabı mevcut olacak. Hatta örnek vermek gerekirse yıllık olarak ödenen bedeller üzerinden şirkette bulunana toplam kullanıcıya göre kişi başı, aylık maliyet kolay bir şekilde hesaplanabilir olacaktır.
 • Yazılım bedelini yani cüretini yıllara bölerek ödeme avantajı sunar.
 • Üst versiyonlara kısacası güncellemelere hiçbir şekilde ücret ödemeden geçiş yapmanıza olanak sağlar.

Mikro Run Modelinin Uygun Olduğu Kişiler

Mikro Run modelini kullanmak isteyen bir kimse aşağıda belirtmiş olduğumuz kriterlere uyuyor olması yeterli olacaktır. Bunlar:

 • Öncelikle çalışan sayınız 5’ten daha az olan ve tek lokasyona sahip henüz zincir olmamış işletmeler için daha uyumludur.
 • İlk başlığımızda da belirttiğimiz üzere esnaf ve serbest meslek sahipleri
 • Genel muhasebe takibini eğer mali müşavir tarafın takip ediyorsanız ve küçük ölçekli bir şirketseniz tercih edebilirsiniz.
 • Artık teknoloji gelişiyor ve e-dönüşüm hizmetlerini hemen hemen her şirket kullanmak istiyor. Kısacası bunları da kullanmak isteyenler için uygun bir hizmettir.

Mikro Run ile Birlikte Gerçekleştirebileceğiniz İşlemler

Toptan ve perakende satışlarınız mevcutsa bunlar üzerinden gerçekleştirmiş olduğunuz satışları kayıt altına alma imkanı sunar. Aynı zamanda müşterilerinizi de kayıt altına alabilirsiniz. İrsaliye ve faturalarınızı isterseniz kağıt, isterseniz de dijital ortamdan kesmeniz mümkündür. Ayrıca bunlara ek olarak stoklarınızda envanter miktarlarını aynı anda görmenize yardımcı olur. Maliyet ve satış karlarınızı da bu sayede daha kolay yönetme şansı elde edersiniz.

Banka hesaplarınızı, çek, senet gibi dokümanlarınızı herhangi bir ekstra yazılama ihtiyaç duymadan kayıt altına almanız mümkündür. Şirketinizin de bu sayede gelecek ilerleyen zamanlar içerisinde durumunu kolayca gözetlemeniz mümkün olacaktır.

Gelir ve giderleri bir yerden sonra kontrol etmek zorlayıcı olacaktır. Bunun içinde bir programla entegreli çalışarak sizlere hızlı ve kolayca aktarımlarını sağlayacaktır. En başta da söylediğimiz gibi e-dönüşüm paketlerine de Mikro Run satın aldığınızda ana paketin içerisinde gelir. Kısacası sizlere ek bir paket sorunu sunmadan tüm her şey içerisinde hizmet aktarımını sağlayacaktır.

 Mikro Run Satış ve Müşteri Yönetimi

Öncelikle Mikro Run sizlere göründüğünden de çok geniş kapsamlı bir hizmet sunduğunu belirtmek isteriz. Bunlar içerisinde çeşitli hizmetlerden biri de satış ve müşteri yöntemidir. Burada temele bakarak geneli görmeniz sağlanır. Öncelikle “Sektörel Çözümler” basamağını inceleyelim. Burada eğer bir gayrimenkul, perakende, iş makinesi kiralama, akaryakıt ya da dayanıklı tüketim malları sektörü içerisinde bulunuyorsanız bu program büyük anlamda fayda sağlayacaktır.

“Akaryakıt İstasyonu Yönetimi” içerisinde tüm süreçleriniz pompadan, markete kadar izlenir. Akaryakıt, yağ, diğer ürün satışları oldukça basit şekilde takip edilir. Üstelik kredi kartlı veya kredi kartsız olarak takip etmeniz mümkündür. Çalışanlarınızın da vardiyalarını kolay bir şekilde hesaplamanız mümkün olacaktır.

Servis noktalarınız konusunda da sizler için uçtan uca yönetim imkanı sağlıyor. “Tamir/Teknik Servis Yönetimi Çözümü” ile müşterilerden gelen servis taleplerini kaçırmazsınız. Bu da sizleri müşteriye ne kadar değer verdiğinizi gösteren ve ön plana çıkmanızı sağlayan bir detay olacaktır.

“Perakende Yönetimi” çözümüyle de Türkiye genelinde mali onay almış olan tüm kasalarla entegreli çalışabilirsiniz. Hatta yeni nesil kasalarla da entegreli çalışma imkanı sağlar. Satışlarınızı anlık olarak takip etme imkanı sağlar. Stok, cari ve muhasebe verilerinizi görmek için gün sonuna kadar beklemek zorunda değilsiniz. Sistem terazileri, barkod yazıcıları, KİOSK makineleri gibi bir çok cihazla transfer işlemleri gerçekleşebilir.

“Promosyon Yöntemi” sistem üzerinden promosyon tanımlaması yapar. Aynı zamanda bu promosyon ile ilgili stok satışlarınız üzerinden uygulamalar yapabilirsiniz. Üstelik istediğiniz her an detaylı analiz talebinde bulunmanız mümkündür.

Son olarak “Kiralama Yöntemi” talep edilme anından teslimat zamanına kadar tüm süreçleri sizler için otomotize eder. Makine parkınızı da tüm detayları ile takip etme imkanı sağar. Kısacası finans, muhasebe ve tamir servis merkezi yönetimi ürünleri kapsayan kiralama yöntemi sayesinde bütün detaylı analizleri çıkartabilirsiniz. Gelecek dönemlere ait düzenli faturalamaları da kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi

Mikro Run programı ürün satın alımlarınızı birlikte çalışıyor olduğunuz tedarikçilerle birlikte sistem üzerinden kolayca tanımanıza yardımcı olur. Tedarikçilerinize fihristi yaratmasına yardımcı olur. Nasıl mı? Adres, yetkili, VKN/TCKN, iletişim vb. gibi bilgiler alınır. Mal kabul işlemlerinde irsaliye girişlerine yer verilir. Bu irsaliyeler tek tuşa faturaya çevrilir. Modül kullanımı ile günlük, aylık, yıllık veya başka tarih aralıklarında rapor almanıza yardımcı olur. Böylece işlemler çok daha etkin bir şekilde devamlılık sağlayacaktır.

Stok/Ürün ve Hizmet Yönetimi

Alım ve satım işlemlerinde düzenli olmak son derece önemlidir. Bu anlamda da stoklarınızı birimlerine uygun olarak Mikro Run kullanımıyla tanımlama sağlanır. Fiyatına, dönem başı miktarına, barkoduna göre tanımlama işlemleri gerçekleşir. Dilerseniz anlık oalrak ya da geçmişe odaklı rapor listeleri alabilirsiniz.

Kontrollü Büyümenin Adresi Mikro Jump!

Kaynaksoft ve Mikro İstanbul bayiliğinin beraber bir arada gerçekleştirdiği bir diğer yazılım hizmeti Mikro Jump hizmetidir. Hangi sektörde olursanız olun tüm süreçlerinizi tek bir programla uçtan uça kontrol ettiğinizi hayal edin. Hayır hayal etmeyin! Mikro Jump ile bütün bunlar mümkün. Üstelik sizlere işlerinizi büyütme aşamasında büyük yardımcı olur. Yazılımınızda sizlerle büyür. KOBİ olarak kontrollü büyümek için Mikro Jump kullanmaya başlayabilirsiniz. Mikro Jump ile yapabileceğiniz detaylar:

 • Stok yönetimi
 • Ürün yönetimi
 • Masraf yönetimi
 • Satın alma ve tedarikçi yönetimi
 • Satış ve müşteri yönetimi
 • Finans yönetimi
 • Bütçe yönetimi

Mikro Jump Kiralama Sebebi

Mikro Jump uygulamasını kiralamadaki en büyük sebeplerden biri de sizlere daima güncel sürüm kullanımı tanımlar. İş süreçlerinizi de bu sayede en güncel olan iş modelleri ile yönetmiş olursunuz. Sizler için daha etkin maliyet hesaplamaları sağlayacaktır. Yazılım bedellerini tek seferde katlamadan yıllara bölerek ödeme imkanı sağlar. Üst güncellemelere de ücretsiz olarak ulaşım sağlarsınız. Vergi açısından da çok fazla avantajı beraberinde getirir.

Mikro Jum Kimler İçin Uygun?

Öncelikle Mikro Jump kullanmak istiyorsanız çalışan sayınız 5 ila 10 arasında yer almalıdır. Orta ölçekli işletmeler olarak adlandırılır. Birden fazla sektörle iç içeyseniz ve birden fazla da şubeniz mevcutsa bu kullanım oldukça uygundur. Aynı zamanda sadece ürün odaklı çalışmayan, kurumsal bir çözüm ortağına da sahip olmak isteyen işletmeler için de son derece uygundur. Kontrollü bir şekilde büyümeyi hedefler. Son olarak ihtiyacınızdan fazla fonksiyon satın almak istemiyorsanız Mikro Jump sizler için oldukça ekonomik bir pakettir.

Mikro Jump ile Gerçekleştireceğiniz İşlemler

Mikro Jump yazılımını kullanarak stok giriş- çıkış hareketlerini basit bir şekilde takip edebilirsiniz. Aynı zamanda stok envanterlerini yöneterek hatalı satın alma durumlarının da önüne geçersiniz. Kısacası sizlere depolarınızı etkin bir şekilde kullanma imkanı sağlıyor.

En önemlisi de işletmeniz içerisinde olan müşterilerdir. Bu anlamda da hem potansiyel hem de normal müşterilerin bilgilerini kayıt altına alır. Sistemli bir şekilde ilerlemeyle teklif sürecinden siparişe kadar etkin bir müşteri ve satış yönetimi gerçekleştirirsiniz.

Bütün masraflarınızı detaylı bir şekilde analiz etme imkanı sunar. Böylece giderlerinizi kontrol altına alabilirsiniz. Önceden planlamalar yaparak karlarınızı arttırırsınız.

Hizmet sektörü içerisinde yer alıyorsanız eper giderlerinizi proje bazlı olarak kayıt altına alabilirsiniz. Böylece belgelendirerek proje üzerindeki karlılığınızı izlemek daha kolay olacaktır.

Etkin bir şekilde bakiye yönetimi ile bakiye yaşlandırma, adat hesaplaması yapma, tahsilat analiz örneği gibi nakit akışlarını da verimli bir şekilde yönetebilirsiniz.

Bankalarla birlikte daha kolay ve hızlı finans operasyonları, bilgi alışverişi akışlarını sağlanabilir.

E-devlet uygulamalarıyla da son derece kolay bir şekilde entegre olarak ilerleme sağlar. Kağıt üzerinden dijital dokümanlara geçerek de sizlere maliye avantajı imkanı sağlar.

İthalat ve ihracat alanında işlemleriniz söz konusu ise tüm süreçleriniz tek program üzerinden verimli bir şekilde gerçekleştirilir. Aklınıza gelecek bütün detayları uçtan uca takip edersiniz.

Mikro Jump Ana Paket Detayı

Mikro Jump’ın ana paketi ile aşağıda sayacak olduğumuz bütün çözümlerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

 • Stok Ürün Yönetimi

Bu çözüm ile birlikte stoklarınız için sizlere parti-lot, seri no, ana grup, alt grup, tedarikçi, üretici, reyon, ambalaj, marka, sektör gibi farklı yönelimler üzerinden kolayca analiz yapma imkanı sunar. Kısacası Mikro Jump sizlere Stok Ürün Yönetimi sayesinde minimum hedef ve seviyeleri belirler. Böylece satın alımlarınızı da buna göre şekillendirir. Üstelik hizmet satış sözleşmeleriyle birlikte dönemler içerisinde gerçekleşen hizmetler üzerinden gelirlerinizi kolayca takip etmek mümkündür.

 • Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi

Satın alma ve tedarikçi yönetimi kullanımı sayesinde tekliflerinizi karşılaştırma imkanı elinizde olacaktır. Böylece karar alma süreçleriniz sizler için çok daha verimli hale gelecektir. Satın alma şartlarında uygunluk kontrolü özelliğiyle anlaşmalarınızda sipariş, irsaliye ve faturayla uyumlu olup olmadığını da kontrol etme fırsatınız vardır.

 • Satış ve Müşteri Yönetimi

Bu çözüm sürecinde içerisinde ise teklif aşamasından sipariş noktasına kadar etkili bir yönetim sağlar. Yönetim sürecinde rezervasyon, lojistik, sevkiyat ve faturalama işlemleri hızlıca gerçekleşir. Müşterileriniz için risk limitleri tanımlamak mümkündür. Hatta onay süreçleri de olan iş akışları oluşturmanız mümkün olacaktır. Hedef gerçekleştirme noktasında kampanya, promosyon verimlilik ve satış ekibi performans analizi gerçekleştirir. Sonuç olarak işletme hedefleriniz çok daha karşı bir şekilde sizlere ulaşmış olacaktır.

 • Masraf yönetimi

Masraf yönetimi kullanımıyla istediğiniz kadar farketmeden masraf, gelir merkez, gelir-gider kalemi tanımlaması gerçekleştirmeniz mümkündür. Ayrıca dönemlere yayılan masraflarınızı da hiçbir şekilde ekstra bir efor sarf etmeden inceleme imkanı sunar.

 • Finans Yönetimi

Mikro Jump programında Finans Yönetimi ile birlikte menkul varlıklarınız oldukça etkili bir şekilde yönetimde olur. Aynı zamanda finansal durumunuz, nakit akışı, bütçeleme ve raporlama özellikleri de mevcuttur. Bu sayede işletmeniz hakkında gelecek durumlarını analiz eder ve öngörülerde bulunur. Birden fazla işletmeniz varsa da tek bir platform ile konsolide biçimde görmenize yardımcı olacaktır. Son olarak banka kredileri takiplerini de kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ödemelerinizi tam zamanında gerçekleştirme fırsatı sunar.

 • Bütçe Yönetimi

Bütçe Yönetimi seçenekleriyle birimleriniz için en ayrıntılı grafikleri oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca hedeflenen bütçe değerlerinizi de karşılaştırarak ilerleme fırsatı elde edersiniz. Böylece planlı büyümenin önünü açarsınız. İşleriniz de yolunda gider. Eğer bir sorun söz konusu ile önden tespit eder ve önlem alırsınız.

Mikro Jump İşletme Yönetimi Çözümleri

Mikro Jump uygulamasının Yönetim çözümleri sayesinde verimli bir personel yönetimine sahip olursunuz. Aynı zamanda muhasebenizi işletme içerisinde yapmanıza da ön ayak olacaktır. Üretim, ithalat ve ihracat süreçlerine dair karar alma süreçlerinizi de kolaylaştıracaktır.

 • Personel Yönetimi

Mikro Jump sayesinde personel yönetimi çözümüne de sahip olursunuz. Buradaki amaç çalışanlarınıza ait sicil kartlarından, borç ve devir tanımlamalarına kadar bütün süreci yakından izlemenize yardımcı olur. Personel Yönetimi ile birlikte e-bildirge işlemlerini SGK’nın sistemine direkt entegre ederek göndermeniz de mümkündür.

 • Dış Ticaret Yönetimi

Burada ise önemli noktalardan biri de ithalat ve ihracat süreçlerinizi son derece kolaylaştırır. Çünkü bütün işlemler dağıtım kriterlerini belirterek ithalat maliyetlerinizi ürünlere dağıtır. İhracat işlemlerinizde ise gerekli olan tüm belgeleri içererek zahmetsizce gerçekleştirir.

 • Temel Üretim Yönetimi

Temel üretim yönetimi ise tüm aşamalarınızı kolayca planlayıp izlemenize yardımcı olur. Burada ürün tanıtımı, sarfiyat ve iş emri işlemleri gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda malzeme ihtiyaç planları çıkarmak da mümkündür. Sadece bunlarla da kalmıyor. Sizlere fason hareketleri sonradan değerlendirerek daha doğru fiyatlandırmalar yapmanıza yardımcı oluyor.

 • Genel Sabit Kıymetler Muhasebesi Yönetimi

Tüm sistemle entegreli çalışma gösteren bu yöntem sayesinde departmanınız üzerindeki iş yükünü hafifletmiş olursunuz. Defter, mizan, bilanço gibi beyannameleri de kolay bir şekilde oluşturmanızı sağlar. İşletmenizin de sabit kıymetlerini kayıt altına alırsınız. Zimmet yerlerini kolayca saptar, faydalı ömür ve finansal sözleşmeler hakkında tanımlamalar gerçekleştirirsiniz. Kısacası sizlere oldukça geniş kapsamlı bir hizmet aktarımı sunar. Bunların dışında Amortisman ve yeniden değerleme meblağlarını da muhasebe ortamına aktaran bu çözüm oldukça ayrıntılı rapolamalar sunar.

 • Karar Destek ve Analiz

Kara destek ve analiz yöntemiyle zamandan tasarruf edersiniz. Daha detaylı raporlar üretir. Verilerin belirlendiği detayda analiz edilir. Şirketinize dair gelecek durumlarını ilgilendiren önemli kararları da daha etkin oluşturur. Bu da sizleri etkileyecektir. Aynı zamanda işletmeniz için özel veri küpleri de oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Mikro Jump Sektörel Çözümler

Mikro Run ile anlatmış olduğumuz sektörel çözümlerin her biri Mikro Jump için de geçerlidir. Bu yöntemler içerisinde tekrar saymak gerekirse:

 • Akaryakıt istasyon yönetimi
 • Tamir ve teknik servis yönetimi
 • Perakende yönetimi
 • Promosyon yönetimi
 • Kiralama yönetimi
  Vardır.

Mikro Jump Entegrasyon Çözümleri

Mikro Jump entegrasyon çözümleri içerisinde yapabileceğiniz işlemler:

 • Öncelikle farklı ekranlara ihtiyacınız yoktur. Basit bir şekilde Mikro yazılım programları içerisinden kart, hareket, evrak gibi aktarımlarınızı daima gerçekleştirmeniz mümkündür.
 • Bunun dışında aktarımlarınızın başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla birlikte program içerisinde hareket kayıtlarının otomatik olarak oluşması sağlanır.
 • Sizler için oldukça kolay ve anlaşılır bir parametrik tanımlama ekranı imkanı sağlar.
 • Hatta dosya yapılarına göre farklılık gösteren aktarım ekranlarını da kullanmanız mümkündür.
 • Kullanılan programlar içerisinde yapılan kayıtların sizlere ekstra bir zaman kaybı oluşturmadan direkt olarak Mikro Yazılım programlarına gelmesi sağlanır. Otomatik bir şekilde oluşum devam eder.
Entegrasyon Çözümlerinin Avantajları Nelerdir?
 • Yeni sektörler üzerinden giriş yapanlar için buna uygun oalrak sektörün önde gelen programlarıyla çalışma imkanı sağlar. Verilerinizi de daha kolay bir şekilde aktarırsınız.
 • Müşterilerin de tek ekran üzerinden aktarımı daha kolay gerçekleşecektir.
 • Yapılan güncellemeler neticesinde olumsuz etkilenmeniz söz konusu değildir. Sizlere kesintisiz olarak hizmet vermeye devam eder. Böylece aktarımları sorunsuz bir şekilde gerçekleştirirsiniz.
 • Entegrasyon sağlanan programlarda oluşturulan evrakların Mikro Yazılım programlarına sadece tek bir operasyonla kolayca aktarımını sağlar. Bu sayede günlük iş akışında ciddi bir açılma sağlarsınız. Zaman tasarrufu sağlayarak iş süreçleriniz çok daha verimli hale gelecektir.

Mikro Fly Sayesinde Verimliliğinizi En İyi Şekilde Arttırın ve Kazanca Geçin!

Mikro İstanbul bayisinin sunduğu ve aynı zamanda Kaynaksoft ile yaptığı iş birliğinden biri de Mikro Jump hizmetidir. Mikro Jump ile uçuşa geçmeye hazır olun! Eğer sizler iş süreçlerinizi verimli ve daha karlı bir şekilde yönetmek istiyorsanız Mikro Fly tam size göre. Zamandan, maliyetten tasarruf edersiniz. Analizleri ve verileri doğru bir şekilde çıkartarak bununla birlikte doğru kararlar alırsınız. Rekabette ise ön plana çıkarsınız.

Mikro Fly sayesinde tüm iş süreçlerinizi tek bir platform üzerinden uçtan uca yönetmeniz mümkün olacaktır. Faaliyet göstermiş olduğunuz sektörün ihtiyaçlarına göre kolaylıklar sağlar. Hızlıca canlı kullanıma geçebilirsiniz. Aynı zamanda e-devlet gibi uygulamalar içinde kolayca entegre olmuş bir hizmeti mevcuttur. Bunlara ek olarak para, iş gücü ve ekipman gibi her türlü kaynakları da kolayca planlayabilirsiniz. İş süreçlerini de kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Mikro Fly Neden Kiralamalısınız?

 • Yazılımızınız sizler için mevzuata uygun olarak en güncel sürümüyle ek beden ödenmeden aktarılır.
 • İş süreçlerinizi en güncel iş modellerine göre yönetme şansı elde edersiniz
 • Daha etkin bir şekilde maliyet hesaplamaları gerçekleştirirsiniz.
 • Yazılım bedelini tek seferde katlamak yerine yıllara bölerek kolayca ödeme fırsatı sizleri bekliyor olacak
 • Üst versiyonlara geçiş diğer uygulamalarda da olduğu gibi tamamen ücretsizdir
 • Vergisel avantajlar vardır

Mikro Fly Kimler İçin Uygundur?

Öncelikle ağırlıklı olarak çalışan sayısı 50 ve üzeri olan büyük ve orta ölçekli şirketler tercih etmelidir. Kurumsal yapınızı daha ileri noktaya taşımak istiyorsanız sizler için iyi bir seçim olacaktır. Aynı zamanda rekabet içerisine sizlerde yerinizi alabilirsiniz. Bu sefer ön plana geçme yarışlarına girersiniz. Üretim yönetimi içerisinde detaylı bir şekilde maliyet takibi gerçekleştirilir. UFRS ve enflasyon muhasebesine uyum sağlamak isteyen işletmeler için de son derece uygundur.

Mikro Fly Ana Paket

Mikro Fly ana paketi ile birlikte aşağıda belirtecek olduğumuz bütün çözümlerden faydalanabilirsiniz.

 • Stok ve ürün yönetimi: Mikro Fly ile birlikte stok ve ürün yönetimi son derece basit bir şekilde sistemli gerçekleşir. Alım ve satım yapmış olduğunuz tüm, hizmetler için aynı zamanda buna ek olarak ilgili evrakları sisteme basit bir şekilde listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda stok durumu, değer ve hareket raporlarını da net bir şekilde görmenizi sağlayacaktır. Stoklarınızı parti-lot, seri noi ana grup, alt grup, ana sağlayıcı gibi ayrıntılarla analiz eder. Böylece sistemli bir tarama yapmanız mümkün olacaktır. Bunların dışında stoklarınızın seviyesini, siparişlerin miktarlarını ve hedef seviyelerini de belirleyebileceksiniz.
 • Hizmet ve Masraf Yönetimi: dilediğiniz adet için masraf, gelir merkezi ve gelir- gider kalemi tanımlamalarını geçirebilirsiniz. Aynı zamanda hizmet satış sözleşmelerinizi de dönemlere yayılan hizmet gelirlerinizi de zahmetsiz bir şekilde takip etmenize yardımcı olacaktır.
 • Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi: Burada ise satın alma, teklif yönetimi, sipariş ve irsaliye- fatura süreçlerinizi en iyi şekilde takip etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda satın alma tekliflerinizi de karşılaştırmanıza yardımcı olacaktır. Hatta yapmış olduğunuz anlaşmalar için satın alma tekliflerini karşılaştırarak sizler için en doğru kararı sunar.
 • Satış ve Müşteri Yönetimi: Tekliften siparişe kadar olan tüm rezervasyon, lojistik, sevkiyat ve fatura işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirmenize ön ayak olur. Aynı zamanda hedef gerçekleştirme, kampanya ve promosyon verimliliği, satış ekibi performans analizleri de yapmanıza olanak sağlayacaktır. Risk limit bilgilerinizi çıkartarak onaylı iş akışı oluşturmanızı sağlar.
 • Finans Yönetimi: Mikro Fly ile banka entegrasyonu seçenekleri vardır. Bu da sizlere zamandan tasarruf yaparak kolayca yönetme imkânı sağlar. Ödeme ve alacak operasyonlarınızı verimli bir şekilde planlamasını yapabilirsiniz. Anlık olarak nakit akışlarını takip edebilir ve bütçeleme, raporlama aşamalarını da işletmenizin geleceğine yönelik etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. Eğer birden fazla şirkete sahipseniz de nakit akışınızı konsolide olarak takip edebilirsiniz. Son olarak Mikro Fly sayesinde spot, rotatif, tüketici kredisi modeli sözleşmelerini de kaydetmenize yardımcı olur.
 • Bütçe Yönetimi: İşyerinizdeki bütün birimleriniz için ayrıntılı bütçe planlamaları gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda satış, satın alma ve masraflarınızı en etkin şekilde takip etme fırsatı sağlar.
 • Genel ve Sabit Kıymetler Muhasebe Yönetimi: Mikro Fly ile sistemle entegre çalışan birçok kullanım mevcuttur. Genel muhasebe yönetimi sayesinde de muhasebe departmanında çalışan kişilerin iş yükünde hafifletmeler yapmış olursunuz. Defter, Mizan, Bilanço, mali tablolar, yıllık bildirim ve beyannamelerinizi kolayca oluşturursunuz. Sizlere muhasebe alanında ihtiyacınız olan birçok konu üzerinden geniş ayrıntılı raporlar sunar.
 • Personel Yönetimi: SGK’ya bağlı olan tüm iş yerlerinizin ve her statüden personelin kolayca yönetimini yapmanızı sağlar. Muhasebe bağlantısı, iş kolu, iş yeri, departman, kişi ve zaman bazında parametrik bölümlendirmeler yapılabilir. Kısacası çalışanlarınız hakkındaki bütün ayrıntılara kolayca erişim sağlarken takibini de yapabilirsiniz. Mikro Fly sayesinde e-bildiri işlemlerinizi ek bir yazılıma ihtiyacınız olmadan SGK’nın sisteminden gönderim sağlayabilirsiniz.
 • Üretim Yönetimi: Mikro Fly ürün yönetimi ile birlikte ürün tanıtımı sarfiyatı iş emri kartları gibi daha birçok durumu görüntüleyebilir. Oluşan standart maliyetlerin de değerlendirmelerini yapabilir.
 • Dış Ticaret Yönetimi: İthalat ve ihracat süreçlerinizin tüm aşamalarını detaylı olarak izlemenizi sağlar. İthalat maliyetlerinizi belirler ve kriterlere göre ürünlerinizi dağıtır. İhracat işlemlerinizi packing list, gümrük çıkış beyannamesi, döviz alış belgesi gibi evrakların tanımlamalarını da kolay bir şekilde yapar.
 • Karar Destek ve Analiz: Verilerinizden hızlı ve zengin raporlar oluşturmanıza yardımcı olur. Bu çözüm sayesinde verilerinizi istediğiniz gibi inceleyip ayrıntılı gösterebilirsiniz.

İşletme Yönetimi Çözümleri

Mikro FLY işletmeleriniz için sizlere kusursuz bir ERP çalışması sunar. Kaynaksoft da özellikle ERP alanında son derece başarılı yazılımsal hizmetler vermektedir. İş birliği içerisinde olduğu Mikro FLY sayesinde son derece kaliteli bir hizmet alırsınız. İşletme çözümleri sayesinde tüm kaynaklarınızı planlayarak MRP2 boyutunda yönetmenizi, müşteri ve tedarikçi ilişkilerinizi kayıt altına alarak analiz etmenizi, işe alımları da insan kaynakları süreçleri anlık oalrak takip edersiniz. Kısacası e-dönüşüm sürecinizi sizler için zahmetsiz bir hale getirir.

 • Satın Alma ve Tedarikçi Yönetimi: Bu çözüm ile birlikte satış, satın alma üzerinden yapmış olduğunuz firma ve kişilerle temasları kolay bir şekilde kayı altına alır. Temas kriterlerine göre de aksiyon aksiyon alırsınız. Böylece etkili bir şekilde ilişki yönetimi de yapmanız sağlanacaktır.
 • İleri Seviyede Muhasebe Yönetimi: İleri seviye muhasebe yönetimi sayesinde Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) veya SPK’ya tabi olan işletmenizde konsolide mali tablolarında yer alan iştirakleriniz için SPK Seri IX, NO: 29 uygun bir şekilde raporlamalarınızı gerçekleştirmeniz mümkündür. Aynı zamanda buna ek olarak enflasyon muhasebesi yönetimi ile de enflasyon düzeltmesi işlemlerinizi tek bir tuşla basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak üçüncü parti yazılımlara da ihtiyacınız olmayacaktır. Farklı ortaklık yapıları tanımlar. Konsolide bilanço ve gelir tabloları hazırlayabilirsiniz.
 • İleri Seviye Üretim Yönetimi: Bu çözüm ile birlikte üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama, tarih bazında tedarik planlaması ve izlemesi, sonlu kapasite kaynak planlaması ve fiili maliyetlendirme yapmanıza yardımcı olacaktır. Üretiminiz hakkında bütün detayları takip edebileceksiniz. Bu sayede işletmenizi daha sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olacaktır.
 • İnsan Kaynakları Yönetimi: Bu yönetim planı sayesinde ekibinizin performansını işe girişten ayrılana kadar anlık olarak takip etmeniz mümkün olacaktır. Çalışanlarınıza ait izin, performansları, kariyer ve eğitim planlamaları yaparak onları bilgi ve birikimlerine uygun değerlendirmeniz mümkün olacaktır.
 • İş Zekası: Bu çözümle birlikte verilerinizi istediğiniz gibi inceleyebilirsiniz.

Mikro Fly Sektörel Çözümler ve Entegrasyon Çözümleri

Kaynaksoft ve Mikro’nun birlikte çalışma sürdürmüş olduğu bu üç programda da entegrasyon çözümleri ve sektörel çözümler alanında verilen hizmetler benzerdir.                Entegrasyon çözümlerinde mikro FLY ile otomotiv e-ticaret, sektörünüz ne olursa olsun zahmetsizce entegre yapmanız mümkündür. Sektörel çözümlerin içerisinde ise:

 • Akaryakıt istasyonu yönetimi
 • Tamir ve teknik servis yönetimi
 • Perakende yönetimi
 • Promosyon yönetimi
 • Kiralama yönetimi

Vardır.

Mikro Müşavir Sayesinde Tüm Muhasebe Süreçlerinizin Hepsini Güvenli Bir Şekilde Takip Edin!

Kaynaksoft ve Mikro Yazılım şirketinin gerçekleştirdiği bir diğer ortaklık da Mikro Müşavir hizmetidir. Buradaki temel hizmet genel muhasebeden personele, işletme defterinden amortisman takibine kadar olan tüm muhasebe işlemlerinizi sadece tek bir programla basit bir şekilde sürdürebilirsiniz. Mikro Müşavir hizmetinin, muhasebe, personel, işletme temellerine göre:

 • Muhasebe yönetimi
 • Sabit kıymetler yönetimi
 • Enflasyon muhasebesi (IAS-29 ve SPK uyumlu)
 • Mükellefler için stok yönetimi
 • Finans yönetimi
 • Konsolide işlemler
 • Bildirge, beyanname, yazışma ve genel amaçlı programlar ile tüm ihtiyaçlarınız sizlere kapsamlı yansır.

Aynı zamanda Mikro Müşavir kullanımı sayesinde serbest muhasebecilerin, mali müşavirlerin ve yeminli mali müşavirlerin de ihtiyaç duydukları optik okuyuculara özel beyanname dökümlerini, yeminli mali müşavir çalışma kağıtlarını, dilekçe ve rapor örneklerini kullanıma hazır olarak sunacaktır. Böylece zamandan tasarruf ederek işletmeleriniz hakkındaki ilerleme sürecini düşünmeye daha çok vaktiniz kalacaktır.

Mikro Müşavir Tam Olarak Nedir?

Bildiğiniz üzere artık teknoloji beraberinde gelişmeye devam ediyor. Özellikle de muhasebe alanında çeşitli yazılım programlarıyla birçok artı değer katıyor. Elektronik beyannameler sayesinde de e-devlet uygulamalarına kolayca geçiş hakkı sağlanıyor.

Buna ek olarak defter beyan sistemi entegrasyonunu kullanarak mükellefleriniz için serbest meslek kayıtlarını sisteme gönderebilirsiniz. Böylece defter ve beyannameleri kolay bir şekilde oluşturmanız mümkün olacaktır.

Sabit kıymetler yönetimi sayesinde de tüm demirbaşlarınızı tanımlayabileceksiniz. Zimmet yerlerini tespit etmeniz mümkün olacak. Program içerisinde hazır bir şekilde gelen faydalı ömür tanımlarıyla amortisman hesaplamalarınızı tek bir tuşla basit bir şekilde yapabileceksiniz.

Mikro Müşaviri Neden Kiralamalısınız?

Mikro Fly, Mikro Jump ve Mikro Run’ı neden kiralamanız gerekiyorsa Mikro Müşaviri’de bu yüzden kiralamalısınız. Sizlere iş süreçlerinizde oldukça etkin bir kullanım imkanı sağlayacaktır.

Kısacası bu yazımızda Mikro İstanbul yazılım şirketinin Kaynaksoft ile geliştirmiş olduğu ortaklıktan oldukça açık bir şekilde bahsettik. Sizler için gelişen teknoloji çağında ihtiyacınız olan 4 temel program hizmetini detaylı bir şekilde açıklamalarına yer verdik. İşletme temellerinize göre ve ihtiyaçlarınıza göre sizlerde Kaynaksoft ile iletişime geçerek:

 • Mikro Run
 • Mikro Jump
 • Mikro Fly
 • Mikro Müşavir
  programlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ PROGRAM İÇİN FORMU DOLDURUN